Õppepäev SÜG-is

13/11/2015 11:44

Kolmapäeval, 11.novembril külastas 7. klass koos õpetaja Reene Kanemägiga Saaremaa Ühisgümnaasiumi.

Esmalt oli kavas seepide valmistamine. Algmaterjal oli selleks juba olemas, välja tuli valida vaid seebi kuju, värv ja lõhn. Algul tükeldasime seebi väikesteks tükkideks ja kaalusime välja sobiva koguse, mis oli 800 g. Seejärel panime selle pliidile sulama, kuni konsistents sarnanes keedetud piimaga. Samal ajal valisime välja sobiva lõhna, vormi ja muud koostisosad, nagu näiteks lilleõied, kaerahelbed, soolakristallid ja palju muud, mis igaüks oma seebile tahtis lisada. Värvi jaoks sai lisada looduslikke värvipulbreid, näiteks kohvi-, kakao- ja maasikapulber, kuid võis ka seebi lihtsalt valgeks jätta. Lõhnade valik oli suur ja lai, kuid siiski suutsime otsusele jõuda, milline lõhn endale kõige rohkem meeldis. Lõpuks segasime koostisosad kõik kokku ja valasime vormi.

Selle tunni ajal, mis kulus seepidel tahkumiseks, uurisime mikroskoobiga erinevaid putukaid ja paljusid muid huvitavaid elukaid, kes elutsevad vihma- ja jõevees. See oli väga huvitav kogemus ja kõigil oli lõbus.

Kui seebid olid tahked, oligi aeg lahkuda. Enamik oli oma seepidega väga rahul ja oleksid valmis ka teinekord sarnastest üritustest osa võtma.

Kokkuvõtteks olid kõik nõus, et oli väga õpetlik, tore ja vaheldusrikas päev.

 

Triinu-Liis ja Emili     7. klass