ÕPILASESINDUSE PRESIDENDI VABARIIGI AASTAPÄEVA KÕNE

28/02/2018 11:29

Austatud saalisviibijad!

Alustuseks soovin kõigile õpilasesinduse liikmete poolt ilusat vabariigi sajandat aastapäeva.

100 aastat tagasi, 24. veebruaril 1918. aastal loeti Pärnus esmakordselt ette iseseisvusmanifest. See päev pani alguse Eesti Vabariigile. Üsna hämmastav on mõelda, et meie väike riik on  püsinud juba terve sajandi.

Kogu selle aja vältel oleme saavutanud palju, mille üle saame uhkust tunda. Meie maalt on sirgunud lauljaid, sportlasi, teadlasi ja heliloojaid, keda tuntakse kogu maailmas. Oleme algatanud traditsioone, mis on levinud samuti meie riigist kaugemale. See näitab, et meie väike rahvaarv ei takista meid tegemast edusamme, mis on nähtavad kogu maailmale. Olen rõõmus, et elan Eestis!

Ka meie koolil on peatselt tulemas sünnipäev, mida tahan samuti esile tõsta. Kärla Põhikool on väike. Aga sellele vaatamata on meie õpilased ning õpetajad saavutanud suurt edu nii spordi, kunsti, kui ka teaduste valdkonnas. Meie kooli vilistlastest on sirgunud väga edukaid inimesi ja teades oma koolikaaslasi, siis usun, et meie seas istuvad noored, kes tulevikus nii Eesti kui ka Kärla kooli au kõrgel hoiavad. Palju õnne kallis Kärla kool!

Kui vaatan Eestit ja meie väikest Kärla kooli järgmise saja aasta vältel, siis näen neid jätkamas oma suuri tegusid. Näen, et meie inimesed hoiavad meie au kõrgel ning näen, et Eesti Vabariik jääb püsima! Elagu Eesti!!!

Teie õpilasesinduse president

Emili Gabriela De Oliveira