Kooliamaja 100

30/08/2012 17:50

 

18. augustil oli Kärla koolis kokkutulek. Meie koolimaja vanem osa valmis sajand tagasi. Enne seda õppisid lapsed üürimajas.

Kokkutulekul olid näitusel nii praeguste kui ka koolis varem õppinud õpilaste kunstitööd, eelmisel õppeaastal valminud puu- ja käsitöö meisterdised. Raamatukokku oli raamatukoguhoidja välja pannud õpikud, mida praegu koolis kasutatakse.

Kella 12.00 algas jalgpalliplatsil väravapallivõistlus (käsipall), kuna väravapall andis Kärla koolile tema suure spordihiilguse. Aastaid tagasi  olid meie kooli poisid vabariigi meistrid väravapallis maakoolide arvestuses. See kõik tuli tänu Peep Langole, kes oli nii direktor (25 aastat) kui ka kehalise kasvatuse õpetaja. Tollasel väravapalli meeskonnal oli nii palju indu, et harjutati ka peale tunde.

Samal ajal kui mängiti väravapalli, olid koolimajas kontserdid, kus esinesid Kärla muusikakooli õpilased, Kärla kooli õpilased ja meie kooli vilistlane Pille-Rite Rei. Lõunal pakuti sööklas suppi.

Kahtlemata oli päeva kõige tähtsam üritus kooli lipu õnnistamine. Pean veel mainima, et kirik oli rahvast täis. Lippu kandis toimkond Mairo Nahkur, Liisbet Antsaar ja Hanna Heinsalu. Lipu naelu lõid kirikuõpetaja Renee Reinsoo, vallavanem Villi Pihl, volikogu esimees Ülar Tänak, hoolekogu esimees Margus Õunpuu, direktor Jaan Lember, õpetaja Mahta Aksalu ja õpilasesinduse president Eliise Grahv.

Peale lipu õnnistamist mindi rongkäigus Kärla parki kõlakoja juurde, kus toimus kontsert- aktus. Seal esinesid koorilauludega Kärla kooli endised ja praegused õpilased ja isegi need, kes pole meie koolis käinud.

Kooli juubeliks valmis raamat „Kärla kool läbi aegade “. Selles on endiste õpetajate ja direktorite meenutused, pioneerimaleva ajalugu, laste omalooming ja killuke meist (Koolijuntsude Teatajast).

Paul-Mark Pihl 7. klass