Kodutütarde laager Hiiumaal

24/11/2014 12:44

19. oktoobri hommikul alustasid Saaremaa kodutütred teed Hiiumale. Koos teistega olid ka Kärla rühmast kaks kodutütart – Eva ja Kaisa.

Esialgu sõitsime tund aega sadamasse ja sellele järgnes praamisõit. Hiiumale jõudes sõitsime bussiga ringi ja käisime erinevatel matkaradadel. Peale matka oli aeg külastada kõige tähtsamat vaatamisväärsust, milleks oli Kõpu tuletorn. Kõpu tuletornist oleks avanenud uhke vaade, kui poleks olnud paksu udu. Käisimega ka kaupluses, kus sai endale kehakinnitust osta. Peale poeskäiku toimus Kärdla linnas kaardi järgi orienteerumine, mis oli väga raske. Õhtuks jõudsimegi oma ööbimispaika, milleks oli plekist spordisaal, kus oli päris külm. Nimelt oli spordisaali küttesüsteem katki läinud. Tuleb kiita Hiiumaa kooli kokki, sest nii õhtu- kui ka hommikusöök olid super.

Järgmise päeva hommikul pakkisime asjad kokku, sõime ja asusime teele.  Sõitsime bussiga igal pool ringi. Külastasime villavabrikut, käisime hiiglaslikus Suuremõisa kompleksis, kus asub põhikool, noortekeskus, lasteaed ja ametikool. Lõunasöögiks saime maitsta Hiiumaa kodutütarde ja noorkotkaste suppi, mis oli väga maitsev. Käisime veel Ristimäel, kus tegime endale ka oma ristid ja siis hakkasime kodu poole tulema. Sadamas tehti viktoriin selle kohta, kus me käisime ja mis nende kohtadega seostub.

Kokkuvõtteks oli tore laager ja hea vaheldus. Kuid peab ütlema, et Saaremaal on parem.

 

Eva ja Kaisa