Kõrvitsaprojekt

20/10/2012 17:54

Veerandi viimasel päeval tegime vahekokkuvõtteid koolis toimund tervisliku toitumise ja kohaliku puu- ja köögivilju tutvustavast projektist. Teades, et õpilased pigem väldivad kõrvitsasöömist, keskendusime rohkem kõrvitsale, tema erinevatele vormidele. Kaasatud oli kogu koolipere suuremate või väiksemate rollide täitmisega. Kes küpsetasid, keetsid, meisterdasid, ja kes said valmistatud roogasid degusteerida. Suurem roll siin oli 7.klassi õpilastel, kes osalevad rahvusvahelises Growing Gastronauts projektis, ja praeguseks vahefinišisse jõudnud kõrvitsaprojekt on väike osa eesseisvast, jätkuvast rahvusvahelisest toitlusprojektist. 

Tegevused olid:

 1. Kõrvitsakoogi ja -plaadipiruka valmistamine õpetaja Maret Rei juhendamisel - 5.-6.klassi tüdrukud
 2. Küpsetiste müük - 2.klassi õpilased
 3. Sügiskompositsioonide meisterdamine - Tiia Vaga juhendamisel 1.-4.klassid
 4. Kõrvitsapüreesupi valmistamine õp Külli Luubi juhendamisle - 7.klassi tüdrukud
 5. Küpsetiste ja püreesupi degusteerimine - kogu koolipere
 6. Kärla sööklas peakoka Krista Mändari juhendamisel valmistati kõrvitsat ette koogiks ja salatiks - 7.klassi poisid ja tüdrukud.
 7. Kõrvitsakook pikapäevarühmale eineks, kõrvitsasalat koolipere lõunale.
 8. Õpetaja Ene Heinmetsa juhendamisel pandi kokku õpilasloomingust (luuletused, muistendid, muinasjutud, jutud jm kõrvitsast)
 9. Kõrvitsaraamat on kooli raamatukogukus tutvumiseks
 10. Stend "Kõrvits rahvameditsiinist" - õp Margit Lindau juhendamisel 4.klass
 11. Matemaatikatunnis retseptide põhjal osa leidmine tervikust, diagrammide koostamine
 12. Arvutitundides pilditöötlus, projektiveebi loomine, haldmine.

Miks niisugune projekt koolis hea ja kasulik on? Õpilaste tagasisidede kaudu saime teada, et selle projekti käigus saime häid maitseelamusi, saime infot kõrvitsa kasutusvõimaluste kohta, nautisime algklasside meisterdatud silmailu. Loodame, et kõrvitsat ja teisi koduaiasaadusi oskame ja tahame üha rohkem toidulaual kasutada.

 • Tänusõnad kuuluvad Kärla söökla peakokale ja lapsevanemale Krista Mändarile, kes juhendas 7.klassi õpilasi suures sööklas töövarjutundides.
 • Täname kõiki aineõpetajaid, kes ei pidanud paljuks oma õppeaines teemasid siduda projektiga. See kõik on osa õppekavast, seda õppetegevust nimetatakse ainetevaheliseks lõimimiseks.
 • Suur aitäh õpilastele, kes selles kaasatud olid ja oma ülesannetega edukalt hakkama said.

Projekti tegevust on visualiseeritud ka veebis aadressil: https://korvitsaprojekt.webnode.com/

õpetajad Katrin Mesila ja Margit Lindau