Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine Kärla Põhikoolis Kooli sünnipäev ja tänukontsert

04/03/2015 19:28

Veebruarikuu viimane nädal oli Kärla Põhikooli jaoks täis erilisi sündmusi. Tähistati Vabariigi aastapäeva, kooli sünnipäeva ja kauaoodatud klaverifondi tänukontserti.

Esmaspäev, 23.veebruar oli Kärla Põhikooli jaoks väga pidulik päev. Nimelt tähistati vabariigi  97. aastapäeva piduliku vastuvõtuga.

Vastuvõtul osalesid kooli õpilased, õpetajad ja külalised, kellel oli au kätelda õpilasomavalitsuse presidendi ja kooli direktoriga. Peale vastuvõttu pidasid kõne direktor Jaan Lember, õpilasomavalitsuse president Sander Õispuu, Lääne- Saare vallavanem Andres Tinno ja vallavolikogu esimees Urmas Lehtsalu. Neil kõigil oli kõne eri vaatenurkadest – direktoril valla muutumisest, õpilasomavalitsuse presidendil kooli elust ja sellega kaasnevatest probleemidest, vallavanemal ja volikogu esimehel maailmas toimuvast. Kõnede vahele esitati mitmeid laule ja luuletusi. Peale aktust paluti kõiki saalisviibijad torti ja suupisteid maitsma.

Lugemiseks veel õpilasomavalitsuse presidendi kõne:

Tähistades täna meie kalli Eesti sünnipäeva, soovin teiega jagada rõõme ja ka muresid  meie kooli õpilaste vaatenurgast.

Sügisel vapustas eestimaalasi traagiline sündmus Viljandi Paalalinna koolis. Ma ei peatu sellel pikalt, kuid arvan, et ka meie koolis puudutas see juhtum kõiki – nii õpilasi kui õpetajaid. Seepärast soovin siiralt: HOIAME ÜKSTEIST!

Õpilastel on koolis põhikohaga töökoht. Samuti õpetajatel. Kumbki ei ole lihtne amet. Iga päev on palju uut informatsiooni ja nii mõnigi õppeaine tundub ületamatult keeruline. Et meie igapäevane töö oleks huvitavam ja tekitaks uudishimu, et teada saada uusi asju, oleks hea kui õpetajad oleksid mõistvamad, paindlikumad ja et tundides oleks ka nalja ja huumorit. See teeks tuju heaks ja kõigil oleks mõnusam.

Kiusamine! Kuidas seda mõista või mõõta? Rohkemal või vähemal määral tunneme seda läbi koolielu peaaegu kõik. Ja see on tegelikult kurb tõsiasi. Kas kiusaja tunneb end hästi pärast koolikaaslasele antud hoopi või halvasti öeldud sõna! Ma ei tea seda. Aga teen siin praegu ettepaneku elada nii, et õhtul möödunud päevale mõeldes, oleks südames hea tunne. Meie koolis on ka tore abikäsi sotsiaalpedagoog Erki  näol. Oleme julged seda abi kasutama, ning ehk on siis ka õhtused mõtted mõnusamad.

Enesearendamiseks ja ülearuse energia kulutamiseks on meil erinevaid huviringe, muusikakool, laulmine, tantsimine. Ka sportimiseks on kõik võimalused olemas –  jalgpalliväljak, terviserada, spordisaal. Sel aastal napib meil lund ja suusarõõmud jäävad ära, kuid kasutame alternatiive. Näiteks kergliiklusteel saab peagi rulluiskudel sõita, kui jää sealt kadunud. Ja kui need võimalused kellelegi ei sobi, siis tuleb kodus kokkamisega tegeleda, mis on ülemaailmselt vägagi populaarne. Meie kooli tublid õpilased osalesid  Saarte Koostöökogu juhtimisel rahvusvahelises projektis „Sirguvad söögisellid“. Meil kõigil on teie üle hea meel. Siit saab teha vaid ühe järelduse – meile on loodud väga palju võimalusi õppimise kõrval ka muudeks tegevusteks. Seda selleks, et meist kasvaksid tublid ja väärikad kodanikud.

Viimane tore uudis on see, et Kärlal on nüüd täiesti oma noorsootöötaja Deisi, kes istub ka täna siin saalis. Soovime talle kõik head soovid ja innukat pealehakkamist selles vajalikus töös, ning lubame, et aitame teda ja oleme ka ise aktiivsed.

Lõpetuseks on mul veel üks ettepanek – kallid sõbrad, hoiame kokku!!!

 

 27. veebruaril sai Kärla kool 105. aastaseks. Peale koolipäeva toimus kooli aulas kontsert-aktus. Aktus  algas  koolipapa Jaan  Lemberi  tervituskõnega. Seejärel tutvustas 6. klass oma uurimust Kärla kooli direktoritest läbi aegade. Saime teada nii mõnegi huvitava fakti direktorite valimise korrast. Peale esitlust said sõna kohale tulnud külalised, kes õnnitlesid meie kooli.

Siis algas kontsert, mida olime põnevusega oodanud, sest meie koolil on nüüd uus klaver. See instrument ei ole odav ning selleks tuli raha koguda pikka aega. Esimese annetuse klaverifondi tegi neli aastat tagasi meie kooli vilistlane Alver Sagur. Raha kogumiseks korraldati edaspidi mitmeid tulusaid oksjone ja koos Kärla valla toetava panusega osteti eelmise aasta jõuludeks klaver. Oleme kõigile toetajatele väga tänulikud, sest kooli aulat ehib nüüd ilus (digi)tiibklaver.   

Kontserdil esinesid Tallinna Muusikakeskkooli 9. klassi õpilased Eva Aarnis(viiul), Arko Narits(klaver), Marta Marleen Tamm(klarnet) ja Filip Varik(klaver) enda koostatud kavaga. Kava valikul mõtlesid noored muusikud meie uue klaveri peale, sest esitusele tulid paljud kuulsad teosed, nende hulgas F. Liszti „Ungari rapsoodia“. Klaveri proovikiviks sai W. A. Mozarti „Väike öömuusika“. Orkestri asemel esitati see neljal käel klaveril, viiulil ja klarnetil. Ja meie uus klaver pidas sellele energiatulvale vastu!!! Kontserti kuulati huviga ja aplausid olid kauakestvad.

 

 

Sander Õispuu, Paul-Mark Pihl ja Külli Luup