7. ja 8.klass Tallinnat avastama

11/10/2017 09:07

5. oktoobril käisid meie kooli 7. ja 8. klass Tallinnas. Õppereisi raha saime kevadisest metsaistutamisest. Reisi saatjateks ja korraldajateks olid klassijuhatajad Kaisi Õispuu ja Anne Pildre.

Alustasime oma teekonda sellega, et buss korjas meid kõiki peale ja suundusime 7.20 paamile. Tallinnasse jõudes läksime kõigepealt Tallinn Tervisehoiu Muuseumisse. Meid jagati kahte gruppi ja peeti pooleteisetunnine loeng koos giidiga. Räägiti inimese vereringest, elundkondadest, sõltuvust tekitavatest ainetest, mis kahjustavad meie tervist jne. Pärast oli igalühel ka aega uudistamiseks. Muuseumituur oli väga huvitav.

Peale tuuri oli aeg kõhukinnitamiseks. Lõunat pidasime Tallinna Linnateatri kohvikus, mis asus sellel samal tänaval kus muuseum.

Kui kõhud olid täis, läksime edasi Tallinna vanalinna, kus giid tegi meile vanalinna ekskursiooni. Noorele giidile pidavat olema see tema esimene eesti keelne tuur koos meiega. Kahe tunni jooksul kokku räägiti meile ajaloost, sünniloost, käisime raekojas, erinevates kirikutes ja ka vaateplatvormidel, kus tegime pilte. Giid rääkis nii emotsionaalselt ja nalja sai ka päris palju.

Viimase peatusena käisime Ülemiste keskuses oma rahakotte tuulutamas ja keha kinnitamas. Tagasisõit koju algas kell 16.30, et jõuda kella 18.45 praamile.

Selline õppereis oli väga vaheldusrikas. Nägime ära Tervisehoiu Muuseumi ja saime teada rohkem Tallinna vanalinnast. Otseloomulikult ootame, et selliseid õppereise tuleb meile veel.

 

Kelly Grahv, 8.klass