Õppereis Tallinnasse

17/02/2015 11:31

10. veebruaril käisid kaheksanda ja üheksanda klassi õpilased Tallinnas Eesti Tervishoiu Muuseumis ning külastasid ka Eesti Vabariigi Riigikogu. Tegus päev algas vara, juba kell seitse toimus Kärlalt väljasõit.

Tallinna vanalinnas asuvas tervishoiumuuseumis tutvusime inimese kehaga. Kõik meeleelundite ja teiste organite tutvustused ja ülesanded olid väga põnevalt eksponeeritud. Saime näha päris inimese skeletti ja muumiat, kes oli olnud kodutu. Nägime hambaarsti erinevaid tööriistu läbi aegade, kontrollida oma nägemist, tugevust, rühti, katsuda, kui palju inimese aju kaalub. Oli ka näidatud, kui palju erinevad toidud suhkrut sisaldavat; näiteks karastusjoogis on 16 suhkrukuubikut. Bioloogia lõpueksami tegijatele oli muuseumikülastus vägagi kasulik.

Pärast muuseumi oli üks tund vaba aega. Kõik läksid kambakesi oma teed. Mõned eksisid ära ka, kuid lõpuks jõudsime ikkagi kõik oma kogunemiskohta.

Kõhud täis, mindi Riigikokku. Enne kohtumist Laine Randjärvega, läbisime ka turvakontrolli, kus tehti kindlaks isikud ja valgustati läbi kotid. Valges saalis võttis meid vastu Laine Randjärv,  kes on Kärla kooli  varem külastanud. Valge saal sai oma nime selle järgi, et ruum oli valgusküllane, kuigi algselt olid seina hoopiski rohelised. Peale Randjärvega vestlust näitas giid meile maja ja rääkis selle ajaloost.

Kasutasime võimalust ja astusime läbi Riigikogu hoone vastas olevast kirikust, mis oli väga võimas.

Siis alustasime kojusõiduga ning umbes üheksa paiku õhtul olid kõik kodus ja reisiga rahul.

 

Katriin            9. klass