Õpetajate päev

15/10/2014 10:18

       

Igal aastal tähistatakse oktoobrikuus õpetajate päeva. Meie koolis tehti seda 6. oktoobril. Traditsiooniliselt on sel päeval võim koolis 9.klassi õpilaste käes ja õpetajad saavad nii öelda puhkepäeva.

Päev algas võimu üleandmisega ja näitemäng, mis korraldati, oli väga lahe. Peale seda läksid õpetajad kohvi jooma ning võileivatorti sööma, aga 9. klass pidi alustama tundide andmisega. Kõik üheksandikud olid klasside ja ainete vahel ära jaotatud, mõnes klassis oli ka kaks õpilast.

Mina olin 3.klassi klassijuhataja. Esimene tund oli mul kehaline kasvatus, kus tegin lastele teatevõistlusi ja kui olin öelnud, et tund on läbi, imestati tunni pikkuse üle. Seda sellepärast, et esimene tund oli 15 minutit lühem. Sel päeval olid mul veel eesti keele, matemaatika, kunstiõpetuse ja muusikaõpetuse tunnid. Minu arvates sai 3.klass  sel päeval hästi hakkama.

Peale tunde hakkas pidulik aktus, kus õpetajad said võimu tagasi. Kinkisime õpetajatele Kärla triibu värvides võtmehoidjad ja toimus ka väike kontsert. Koos laulsid Delis ja direktor Jaan, Joonas ja õpetaja Külli ning Paul-Mark ja õpetaja Katrin. Paljud õpetajad laulsid ka kaasa ja see emotsioon, mis tekkis, oli päris võimas.

 9. klassi õpetajad olid kõik väga tublid ja plaanitud asjad said tehtud. Kui küsida, et kas tahta minna õppima õpetajaks, annaks seda plaani isegi mõelda. Meie klass jäi päevaga väga rahule ja kui oleks võimalik, teeksime ühe sellise päeva veel.

Katriin 9. klassist

 

Mis sulle õpetajate päeval kõige rohkem meeldis?

Kelly: Oli lahe ja oli tore proovida, kuidas 9. klassi õpilased tunde andsid.

Mis oleks võinud teistmoodi olla?

Kelly: Oleks võinud olla tavaline tunniplaan.

Kuidas teie arvates võiks õpetajate päeva veel tähistada?

Eva: See võiks kesta nädal aega.

Kas õpetajate päeva õpetajad meeldisid teile rohkem ja miks?

Eva: Jah, sest tundides sai rohkem nalja kui tavaliselt.

Miks on teie arvates õpetajate päeva vaja tähistada?

Kelly: Et lapsed teaksid,  kui raske õpetaja amet tegelikult on.

Kas eelistate rohkem õpetajate päeva õpetajaid või tavalisi õpetajaid?

Eva: Tavalisi õpetajaid, sest nad õpetavad paremini ja asjad saavad paremini selgeks.

 

Küsitles Marilin  9. klassist